Gospodarka

Gdański Związek Pracodawców zaprasza do współpracy

Na zaproszenie wójta Gminy Kolbudy Leszka Grombali i Przewodniczącego Gdańskiego Związku Pracodawców Jana Zarębskiego w dniu 15 marca br. w siedzibie Urzędu Gminy Kolbudy odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami działającymi na terenie gminy.

Dyrektor GZP Jan Klapkowski zaprezentował cele i zadania Gdańskiego Związku Pracodawców, wskazał korzyści wynikające z przynależności do organizacji i podkreślił konieczność integracji pracodawców w reprezentatywnych organizacjach, mających umocowanie prawne. GZP działa od 1991 roku i zrzesza ponad 480 firm o różnym profilu działalności, które zatrudniają ponad 50 000 osób. W organizacji działają sekcje: ochrony zdrowia, budowlana, pracodawców przemysłu spożywczego, handlu i usług, importu i eksportu. Praca w mniejszych zespołach ukierunkowanych na rozwiązywanie wspólnych problemów daje znakomite rezultaty.

Dyrektor Borys Adam Kisler, pełnomocnik GZP ds. współpracy z rynkami wschodnimi: Rosja, Łotwa, Litwa, Ukraina, Białoruś, Czechy przedstawił możliwości nawiązania kontaktów gospodarczych firmami tych krajów bez wydawania dużych kwot na promocję i reklamę.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pruszczu Gdańskim Wiesław Kwiatkowski wskazał, jakie najczęściej błędy popełniają przedsiębiorcy przy współpracy z organami podatkowymi oraz omówił zmiany przepisów podatkowych obowiązujących od 1 stycznia 2004.

W spotkaniu uczestniczyło 28 przedstawicieli firm z Gminy Kolbudy. Powołano przedstawiciela GZP, który zajmie się integracją pracodawców z tego terenu. Zainteresowanych współpracą z GZP prosimy o kontakt z biurem Związku: tel/fax 301-33-21, e-mail: sekretarz@gzp.gda.pl, www.gzp.gda.pl.

10 maja 2004, Ada Starzyk-Bałecka, Gazeta Kolbudzka >>

polecamy!

 

kolbudzkie firmy
Przedszkole Stumilowy Las Przedszkole Stumilowy Las

niepubliczne przedszkole w Pręgowie

Giełda Nieruchomości
podziel się uwagami! © 1998 - 2015 Urząd Gminy Kolbudy